Sestdien BIĶERNIEKOS būs unikāla iespēja sacensību režīmā izbaudī apvienoto 5,5km apli.

Šo sestdien, 17, septembrī, Biķernieku trasē norisināsies aizraujošs un unikāls autošosejas pasākums, kas sevī apvienos “MANO Superlaps” un 100 minūšu izturības sacensības. Tajā dalībnieki ar ielas un sacīkšu automobiļiem pēc vairāku gadu pārtraukuma varēs sacensties lielajā, apvienotajā 5,5 km aplī, kas sevī ietver gan klasisko auto, gan izaicinošo moto apli.

Sestdienas pasākumā izmantotā lielā, apvienotā apļa konfigurācija izceļas ar to, ka tajā ir gan klasiskā auto apļa ātrums, gan arī aizraujošā un ar augstuma maiņām bagātā moto trase. Tādējādi sacensību dalībnieki varēs izbaudīt pilnīgi visu, ko sniedz Biķernieku trase. Jāatzīmē, ka šī tiešām ir unikāla iespēja, jo apvienotais aplis nedz ikdienas treniņos, nedz sacensībās netiek izmantots.

Dienas pirmajā pusē trasē dosies “MANO Superlaps” seriāls, kurā iespējams startēt gan ar ielas, gan sacīkšu automašīnām. Šī ir lieliska iespēja gan pieredzējušiem, gan arī jauniem braucējiem uzlabot savas braukšanas prasmes un izbaudīt sava auto spējas drošā un slēgtā vidē. Dalībnieki pa klasēm tiks sadalīti pēc kvalifikācijas brauciena laikiem, līdz ar to pilnīgi visiem startējošajiem būs iespējams cīnīties ar sev ātruma ziņā līdzvērtīgiem pretiniekiem. Līdz ar to nav būtiski, vai pasākumā piedalies ar 150 vai 500 zirgspēku automašīnu – iespēja cīnīties par goda pjedestālu būs visiem.

“MANO Superlaps” dalībniekiem būs iespējams pamatīgi izbraukties, jo bez 15 minūšu kvalifikācijas tiks aizvadītās arī 3×15 minūšu braucienu sesijas. Tas nozīmē, ka kopumā trasē pieejamais braukšanas laiks būs 60 minūtes, kas ir ievērojami vairāk nekā jebkurā citā ielas auto disciplīnā. Rezultāti tiks noteikti, saskaitot kopā divu braucienu ātrākos apļus.

Pēc “MANO Superlaps” trasē dosies 100 minūšu izturības sacensību dalībnieki, kurā tiks startēts ar īstiem sacīkšu automobiļiem. Uz starta izies sportisti sešās dažādās ieskaites klasēs – VAZ, VAZ Standart, Volga, Volga 406, ABC Race un Youngtimer Cup. Tādējādi trasi šoreiz dalīs ļoti dažādas automašīnas, kas sacensības padarīs ļoti interesantas. Trasē būs jācīnās ne vien ar savas klases pārstāvjiem, bet jāmēģina tikt garām arī citu klašu spēkratiem, jo automašīnas pamatīgi atšķiras – vienas ir ātrākais taisnēs, savukārt citas ātrākas pagriezienos.

100 minūšu izturības braucienā var startēt viens pats vai arī divatā, bet gan vienā, gan otrā gadījumā sacensību vidū jāveic obligātais “pit stop” jeb boksu apmeklējums. Minimālais boksos pavadītais laiks ir 5 minūtes, kuru laikā var veikt braucēju maiņu, degvielas uzpildi un riepu maiņu, ja tas nepieciešams. Šis elements bieži vien ir izšķīris uzvarētāju likteni, jo šeit nepieciešams taktisks piegājiens gan ar maiņas laika izvēli, gan paša boksu apmeklējuma izpildi.

Plašāka informācija par sestdienas sacensībām pieejama www.manoevents.lv, turpat arī iespējams reģistrēties gaidāmajam pasākumam. Jāatzīmē, ka reģistrēties būs iespējams arī vēl sestdien no paša rīta uz vietas, līdz ar to ir vēl laiks izdomāt un paskubināt domubiedrus piedalīties šajā aizraujošajā pasākumā. Tāpat ceturtdienas, 15. septembra, vakarā šajā konfigurācijā tiks aizvadīts treniņš, kurā arī piedalīties aicināts ikviens auto entuziasts. 

Skatītāju biļetes varēs iegādāties sacensību dienā kasēs pie ieejas trasē. Biļetes cena būs vien 5 eiro, savukārt bērniem līdz 12 g.v. ieskaitot un invalīdiem ieeja būs bezmaksas.