Izmēģini spēkus Biķernieku trasē 2023. gada pasākumos

[section_component section_100_width="yes" border_size="0px" padding_top="0px" padding_bottom="0px"] [image_component border_size="0px"] [featured_image] [/image_component] [/section_component]

Vai vienmēr esi vēlējies kādreiz ar savu automašīnu izbraukt pa leģendāro Biķernieku trasi? Tad lasi tālāk, jo šajā sezonā MANO Motorsport rīkos veselus 15 pasākumus, kuros būs iespējams piepildīt savu sapni un izmēģināt spēkus dažādās Biķernieku trases konfigurācijās. Pirmais pasākums – MANO trases diena – norisināsies jau 29. aprīlī, kurā jaunie dalībnieki varēs iepazīt MANO pasākumu formātu un atmosfēru, savukārt pieredzējušie piloti gatavoties pirmajām šīs sezonas MANO sacensībām.

2023. gada sezonā MANO Motorsport Events komanda turpinās veiksmīgo MANO Superlaps formātu, kurā dalībnieki ar ielas un sacīkšu automašīnām vairāku iebraucienu laikā cenšas uzstādīt pēc iespējas ātrāku apļa laiku. Ja pagājušajā sezonā tie bija vien atsevišķi pasākumi, tad uz šo gadu MANO Superlaps disciplīna ieguvusi oficiālu Latvijas kausa statusu ar 3 posmiem un sezonas kopvērtējumu. Bez minētajām trīs sacensībām un sezonas atklājošo trases dienu visas vasaras garumā tiks aizvadīti 11 treniņi, ar kuru datumiem var iepazīties www.manoevents.lv/sezona-2023/.

MANO vasaras sezonu atklās trases diena 29. aprīlī, kurā tāpat kā visos MANO pasākumos piedalīties var gan ar ielas, gan ar sacīkšu automašīnām. Formāts paredz to, ka sacīkšu automašīnām ir savs iebruaciens, bet ielas automašīnām būs divas grupas, kas sadalītas pēc ātruma. Līdz ar to ātrākie un pieredzējušie varēs braukt vienā braucienā, savukārt jaunie dalībnieki un tie ar ne tik jaudīgiem spēkratiem varēs braukt atbilstoši savam tempam un bez stresa par ievērojami ātrākiem auto trasē.

Tādējādi viena pasākuma ietvaros draudzīgi savā starpā var sadzīvot gan pieredzējuši autosportisti, gan arī tie, kam tie būs tikai pirmie soļi lielajā Biķernieku trasē. Katrai no grupām paredzētas piecas sesijas pa 15 minūtēm, kas ikvienam pasākuma dalībniekam ļaus trasē pavadīt vairāk nekā stundu. Pirms došanās Biķernieku trases lielajā aplī gan savam auto noteikti būtu jāpārbauda bremžu sistēma un, ja tas nav nesen darīts, jānomaina bremžu šķidrums. Plašāka informācija par to, kas nepieciešams, lai piedalītos treniņos un sacensībās, pieejama www.manoevents.lv/info/.

Pirmās MANO sacensības norisināsies 27. maijā, kad vienā pasākumā tiksies gan MANO Superlaps, gan arī aizraujošie ABC Race un Dzintara apļa (VAZ & VOLGA) autošosejas seriāli. Tāpat pirmo reizi Latvijā viesosies Igaunijas vēsturisko formulu čempionāts, kurā uz starta varētu iziet arī vairāki latviešu pārstāvji. Ja ABC Race, Dzintara aplī un vēsturiskajās formulās redzēsim klasiskas un tuvas cīņas par pozīcijām trasē, tad Superlaps disciplīnā braucēji sacentīsies ar hronometru, cenšoties uzstādīt pēc iespējas ātrāku apļa laiku. Jāatzīmē, ka braucēji netiks dalīti klasēs pēc automašīnas tilpuma vai piedziņas, bet gan pēc kvalifikācijā uzrādītājiem apļa laikiem. Tādējādi savā starpā sacentīsies ātrumā līdzīgi piloti, ļaujot cīņā par pjedestālu iesaistīties arī jaunajiem dalībniekiem.

Nākamās MANO rīkotās sacensības būs par skaistu tradīciju kļuvušais Rīgas Motormuzeja kauss, kas 15. jūlijā jau piekto gadu pēc kārtas pulcēs autošosejas un vēsturiskās kustības entuziastus. Bez pašām sacensībām trasē, kurā uz starta izies MANO Superlaps, ABC Race un Dzintara apļa dalībnieki, skatītājiem tiks piedāvāta plaša izklaides programma, kas būs draudzīga un interesanta visai ģimenei. Tāpat Biķernieku trases teritorijā notiks arī tradicionālais (AAK) Senlietu kolekcionāru un restauratoru saiets.

Sezona tiks noslēgta 16. septembrī ar aizraujošām sacensībām lielajā apvienotajā Biķernieku trases aplī, kas sevī ietver gan klasisko un ātro auto apli, gan arī viltīgo un līkumoto moto apli. Šajā posmā dienas pirmajā pusē norisināsies izšķirošās MANO Superlaps kopvērtējuma cīņas, savukārt dienas otrajā pusē tiks aizvadītas 100 minūšu izturības sacensības, kurās uz kopējā starta stāsies dažādu klašu automašīnas, to starpā Youngtimer Cup, ABC Race un Dzintara apļa spēkrati. Aicinām sekot līdzi MANO pasākumiem gan mājaslapā www.manoevents.lv, gan arī sociālajos tīklos Facebook un Instagram. Izbaudām vasaras autosporta sezonu kopā un tiekamies trasē!

[section_component section_100_width="yes" border_size="0px" padding_top="0px" padding_bottom="0px"] [image_component border_size="0px"] [/image_component] [/section_component]