Autošosejas sezonas atklāšanā “ABC Race” klasē triumfē Agafonovs, “Dzintara aplī” uzvara Švaglim

Ar dramatiskām sacensībām un pozitīvu trases dienu svētdien, 21. aprīlī, Biķerniekos tika aizvadīts “MANO CUP” autosporta pasākums. Trackday daļā savus spēkus trasē ar ielas un sacīkšu automašīnām izmēģināja gan pieredzējuši, gan jauni dalībnieki, savukārt “ABC Race” un “Dzintara apļa” autošosejas seriālu sezonas atklāšanā tika piedzīvotas aizraujošas cīņas un pamatīgas avārijas.

“MANO” sezonas atklāšanas formāts paredzēja, ka rīta pusē trasē devās Trackday dalībnieki, savukārt dienas otrajā pusē trasi pamīšus dalīja Trackday un Latvijas autošosejas čempionāta un kausa piloti. Trases dienas sesijās piedalījās vairāk nekā 50 braucēji un braucējas no Latvijas un Lietuvas, izbaudot leģendārās Biķernieku trases klasisko auto apli. Jāatzīmē, ka daļa dalībnieku šādi gatavojās “MANO Superlaps” sacensību seriālam, kas savu pirmo posmu Biķerniekos aizvadīs 16. maijā. Atgādināsim, ka šajās sacensībās var startēt gan ar ielas, gan ar sacīkšu automašīnām.

“Dzintara apļa” sacensību seriālā uz starta pirmajā posmā stājās astoņi dalībnieki, kas abu braucienu garumā aizvadīja aizraujošas cīņas par uzvaru un pjedestāla pozīcijām. Kvalifikācijā ātrākais bija Vilnis Batraks (VAZ), kurš tuvāko sāncensi Pēteri Laipnieku (VAZ) gan apsteidza vien par 0,03 sekundēm. Pirmā brauciena startā Batrakam saglabāja vadību, tomēr turpmāko apļu laikā viņam izvērtās ļoti sīva un skaista cīņa ar Laipnieku.

Ilgu laiku Batrakam izdevās atvairīt uzbrukumus, tomēr sacensību vidusdaļā Batraks pieļāva kļūdu un Laipnieks pārņēma vadību, kuru noturēja līdz pat brauciena finišam. Kā trešais VAZ klasē finišēja Māris Bulāns, savukārt ceturtajā vietā finišējušais Ričards Alekss Švaglis (VAZ) startā bija zaudējis pozīciju pret Andreju Kuzņecovu (VOLGA) un visu brauciena laiku nespēja viņam tikt garām. Jāatzīmē, ka priekšpēdējā aplī cīņas karstumā izejā uz starta finiša taisni Kuzņecovs spēcīgi uzbrauca uz ārmalā esošās apmales un pārsita dzinēja karteri, liekot izstāties no sacensībām.

Ņemot vērā, ka Batrakam pirmajā braucienā bija ātrākais apļa laiks, tad arī otro braucienu viņš iesāka no pirmās vietas. Arī šoreiz pieredzējušajam pilotam izdevās labs starts, kas ļāva noturēties sacensību vadībā. Viņam uz papēžiem mina Laipnieks, tomēr bīstamajā tiltiņa pagriezienā viņam nolūza aizmugurējā tilta svira, kas lika izlidot no trases un zaudēt pozīcijas pret Bulānu un Švagli. Turpinājumā izskatījās, ka Batraks izcīnīs pārliecinošu uzvaru, tomēr pāris apļus pirms beigām viņa auto dzinējs sāka raustīties, kā rezultātā viņš atkrita uz trešo vietu. Tajā pašā aplī Švaglim izdevās tikt garām Bulānam, kas attiecīgi ļāva viņam izcīnīt uzvaru gan braucienā, gan posmā. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena šoreiz Laipnieks, savukārt trešais Bulāns. VOLGA ieskaitē uzvara Artūram Vikmestam, kurš sacensībās startē ar Moskvich automobili.

Apvienotās “ABC Race” un “V1600” sacensības bija vēl aizraujošākas, jo sezonas pirmajā posmā uz starta kopā stājās 15 dalībnieki, no kuriem divi sacentās “V1600” klasē, bet pārējie 13 cīnījās “ABC Race” klasē. “V1600” pārliecinošu uzvaru izcīnīja Viesturs Ozols (Renault Clio), triumfējot gan kvalifikācijā, gan abos sacensību braucienos, savukārt otrais attiecīgi Arvīds Rumbēns (Suzuki Swift). Tāpat kā iepriekšējos gados arī šosezon “ABC Race” starta secību nosaka izloze, tādējādi bija sagaidāmas sīvas cīņas un daudzi apdzīšanas manevri.

Pirmajā braucienā no pirmās vietas startēja autosportā pieredzējušais Mareks Matvejevs (Toyota Yaris), kurš līdz ar to arī bija favorīts uz uzvaru. Tomēr ļoti ātri viņam pietuvojās no sestās vietas startējušais Nauris Agafonovs (Toyota Yaris), un abi piloti visa brauciena garumā demonstrēja ļoti skaistas cīņas, vairākas reizes arī apmainoties pozīcijām. Beigās gan priekšroku guva pieredze un uzvaru braucienā izcīnīja Matvejevs, Agafonovs otrais, savukārt trešā vieta Artūram Daņiļevskim (Peugeot 206). Avāriju un izstāšanos tiltiņa pagriezienā diemžēl piedzīvoja Vilnis Vuļs (Honda Civic), kura auto šoreiz bija pārāk lieli bojājumi, lai izietu uz starta otrajā braucienā.

Otrajā braucienā fantastisku pirmo apli aizvadīja Agafonovs – startējot no astotās vietas, viņš jau pēc pirmā apļa bija apdzinis septiņus konkurentus un izvirzījies vadībā. Viņa sīvākais sāncensis Matvejevs tikmēr startēja no beigām, kas viņam lika iesaistīties daudzās peletona vidū un priekšgalā notiekošajās cīņās un tādējādi zaudēt laiku pret līderiem. Ceturtajā aplī bremzējot kinostudijas pagriezienā kontroli pār savu auto zaudēja Mareks Baumanis (Honda Civic), iesaistot spēcīgā sadursmē priekšā braucošo Raimondu Cacuru (Citroen Saxo). Lai arī abi auto piedzīvoja stiprus bojājumus, piloti, par laimi, iztika bez smagām traumām.

Otrajā braucienā beigās pārliecinošu uzvaru izcīnīja Agafonovs, otrais finišā Daņiļevskis, trešā vieta Andrim Lielgalvim (Honda Civic), bet ceturtais Matvejevs. Abu braucienu summā uzvara Agafonovam, otrā vieta Matvejevam, bet trešais goda pjedestāla pakāpiens Daņiļevskim. “ABC Rookie” ieskaitē, kurā piedalās dalībnieki, kas autošosejā startē maksimāli otro gadu, uzvara Agafonovam, savukārt aiz viņa divi “ABC Race” debitanti – otrais Kārlis Skirmanis (Peugeot 106), bet trešais Artūrs Ločs (Toyota Yaris).

Nākamais “MANO” pasākums Biķerniekos būs autošosejas treniņš 9. maijā, kam sekos “MANO Superlaps” sacensības 16. maijā. Jāatzīmē, ka šosezon visi treniņi un “MANO Superlaps” posmi, kuros var piedalīties ar ielas un sacīkšu automobiļiem, notiks ceturtdienu vakaros. Ar pilno sezonas kalendāru var iepazīties www.manoevents.lv/kalendars/. Drīzumā arī mājaslapā tiks publicēti “MANO Superlaps” nolikums un tehniskie noteikumi, par kuru publicēšanu ziņosim arī “MANO” sociālajos tīklos – Facebook un Instagram.