100 minūšu izturības braucienā Biķerniekos triumfē Mežaks ar īpašu Porsche 914 sacīkšu auto

Sestdien, 16. septembrī, Biķernieku trasē MANO sezonas noslēgumā tika aizvadīts 100 minūšu izturības brauciens, “MANO Superlaps” trešais un noslēdzošais posms, kā arī Igaunijas vēsturisko formulu sacensības. Īpašajā trases konfigurācijā – 5,5 km garajā apvienotajā aplī – uzvaru 100 minūšu braucienā izcīnīja Matīss Mežaks (Porsche 914), “MANO Superlaps” ātrākais bija Andrejs Kuzņecovs (Porsche 911), savukārt vēsturiskajās formulās triumfēja Raitis Mūrnieks.

Saulainajā sestdienā sacensības iesāka “MANO Superlaps” seriāls, kura sezonas trešajā un noslēdzošajā sezonas posmā uz starta izgāja 35 dalībnieki ar ielas un sporta automašīnām. Pēc kvalifikācijas dalībnieki atbilstoši uzstādītajam apļa laikam tika sadalīti četrās ieskaites klasēs, lai savā starpā cīnītos ātrumā līdzīgi braucēji. Ātrākais kvalifikācijā ar 2:34.832 minūšu apļa laiku bija Andrejs Kuzņecovs ar Porsche 911 GT3. Jāatzīmē, ka Kuzņecovs startēja arī 100 minūšu izturības braucienā, pilotējot “Dzintara Aplim” sagatavotu Volgu.

Pēc kvalifikācijas “MANO Superlaps” dalībniekiem bija jāaizvada trīs ieskaites braucieni, tādējādi kopā visas dienas garumā sacensību režīmā trasē pavadot veselu stundu. Rezultātu noteikšanai tika ņemti vērā katra pilota divi ātrākie iebraucieni. Ātrākajā SUPER PRO klasē un arī attiecīgi absolūti triumfēja iepriekš minētais Kuzņecovs, otrā vieta sezonas uzvarētājam Rolandam Ozoliņam (Mitsubishi Lancer Evo), savukārt trešais šoreiz Artūrs Sarma (BMW M5).

PRO ieskaitē cīņas bija visblīvākās, jo pirmo trijnieku divu apļu summā šķīra vien viena sekunde – pirmais Kaspars Tiders (Honda Civic), otrais Jānis Straupe (Subaru Impreza STI), bet trešais Rolands Puravs (BMW 3. sērija). SEMI PRO klasē uzvaru izcīnīja Renārs Agulis (Renault Clio), otrajā vietā Kaspars Lauva (BMW 3. sērijā), savukārt trešā pozīcija Marekam Aseriņam (Honda Civic). STREET ieskaitē pēc apļa laika šoreiz ierakstījās vien divi dalībnieki – pirmais Vilnis Vuļs (Honda Civic), bet otrais Kristaps Rozenbahs (Audi A4).

Starp “MANO Superlaps” braucieniem savas cīņas aizvadīja arī Igaunijas vēsturisko formulu kauss, kurā piloti startēja “Formula Mondial” un “Formula Easter” klasēs. Iepriekšējos posmos ātrākajā “Formula Mondial” ieskaitē aizraujošu savstarpēju cīņu demonstrēja Raitis Mūrnieks un Andris Griķis, tomēr šoreiz šī divcīņa izpalika. Brīvo treniņu laikā Griķa formulai tika konstatētas dzinēja problēmas, kā rezultātā viņš bija spiests izstāties no sacensībām vēl pirms kvalifikācijas sākšanās. Tajā pārliecinoši ātrākais bija Mūrnieks, viņam sekoja Indulis Rukuts un “Formula Easter” līderi, igauņi Kalevs Nurmiks un Stens Subans.

Abos braucienos pārliecinošu uzvaru “Formula Mondial” izcīnīja Mūrnieks, aiz sevis atstājot Rukutu, tomēr “Formula Easter” līderi Nurmiks un Subans parūpējās par aizraujošām cīņām abu braucienu garumā. Abi divi vairākas reizes apmainījās pozīcijām, tomēr beigās finišu abos braucienos kā pirmais sasniedza Subans. Jāatzīmē gan, ka otrajā braucienā rezultātu uz finiša līnijas izšķīra vien 0,082 sekundes, dāvājot gan pilotiem, gan skatītājiem īstu foto finišu. Trešais “Formula Easter” klasē šoreiz Itālo Alsiņš.

100 minūšu izturības brauciens šogad notika jau trešo reizi, šoreiz pulcējot 24 ekipāžas 4 dažādās ieskaites klasēs – “Youngtimer Cup (līdz 2l)”, “VAZ”, “VOLGA” un “ABC Race”. Jāatzīmē, ka šī brauciena pirmie deviņi apļi tika ņemti vērā arī “Dzintara Apļa” trešā posma uzvarētāju noteikšanai. Pasākuma formāts paredz, ka šajās autošosejas sacensībās var startēt gan viens pats, gan divatā, tomēr abos gadījumos brauciena vidū jāveic obligāts 5 minūšu boksu apmeklējums. Šo 5 minūšu laikā komanda var ieliet degvielu, nepieciešamības gadījumā veikt riepu maiņu un remontdarbus, un, braucot divatā, veikt pilotu maiņu.

Kvalifikācijā pārliecinoši ātrākais bija Matīss Mežaks ar īpašu Porsche 914 spēkratu, aiz sevis atstājot vēl divus “Youngtimer Cup” dalībniekus Arni Baumani (Honda Civic) un Lauri Vīgantu (VW Beetle). Žiguļos ātrākais kvalifikācijā Pēteris Laipnieks, Volgās Andrejs Kuzņecovs, bet “ABC Race” pirmais Kristaps Laipnieks (Toyota Yaris). Lai arī savā starpā trasē tikās ļoti dažādas automašīnas, startā visiem izdevās tikt cauri pirmajiem pagriezieniem bez incidentiem.

Tālāk sekoja aizraujošas cīņas 100 minūšu garumā, kas gan divas reizes tika neitralizētas ar drošības automašīnu. Tieši otrā drošības automašīna, kas sacensību beigu daļā trasē atradās vairākus apļus un satuvināja dalībniekus, ievērojami ietekmēja iznākumu, jo pēc tās nobraukšanas nost bija atlikušas vien 15 minūtes līdz finišam. Īpaši spraigi noslēdzošie apļi bija “ABC Race” klasē, kurā ļoti ciešu un aizraujošu cīņu par uzvaru demonstrēja Artūrs Daņiļevskis (Honda Civic) un Kristaps Laipnieks.

Uzvaru absolūti izcīnīja Matīss Mežaks, tuvāko sekotāju Arni Baumani apsteidzot par 17 sekundēm, savukārt trešais absolūti un pirmais “VAZ” ieskaitē Pēteris Laipnieks. Trešā vieta “Youngtimer Cup” Edvīnam Alksnim (Škoda Octavia), savukārt “VAZ” klasē otrais Artūrs Batraks, bet trešie Ričarda Švagļa un Ģirta Vecvanaga ekipāža. Volgās ātrākos apļa laikus uzrādīja kvalifikācijas uzvarētājs Andrejs Kuzņecovs, tomēr stabilāku sniegumu trasē parādīja un uzvaru 100 minīšu ieskaitē izcīnīja Daniels Mančinskis. Otrie Edgara un Jāņa Tomsona ekipāža, bet trešais Kuzņecovs. “ABC Race” cīņa starp Daņiļevski un Laipnieku izšķīrās ļoti dramatiski un pašos pēdējos metros, jo finišā otrās vietas ieguvēju Laipnieka no uzvarētāja Daņiļevska šķīra vien 0,094 sekundes. Trešajā vietā “ABC Race” klasē šoreiz Daniels Ungurs un Dmitrijs Gorņevs.

Sacensību organizatori vēlas pateikties visiem dalībniekiem un atbalstītājiem par aizraujošo “MANO” 2023. gada sezonu, kurā tika aizvadītas ne vien 3 sacensības, bet arī viena trases diena un deviņi autošosejas treniņi. Lai arī sacensību sezona ir noslēgta, 5. oktobrī vēl plānots aizvadīt šīs sezonas desmito un noslēdzošo autošosejas treniņu, uz kuru laipni aicināts ikviens interesents gan ar ielas, gan sacīkšu automašīnu. Sekojam līdzi jaunumiem MANO mājaslapā www.manoevents.lv, sociālajos tīklos Facebook un Instagram un tiekamies Biķernieku trasē.